Pierwszy w Polsce portal dla prywatnych właścicieli lasów już działa!

Nadleśnictwo Kwidzyn (RDLP w Gdańsku) stworzyło innowacyjną w skali kraju stronę internetową www.lnkwidzyn.pl poświęconą prywatnym właścicielom lasów.

Według autorów portalu głównym celem jego funkcjonowania ma być rozwiązanie problemów z jakimi borykają się prywatni właściciele lasów. Strona ma być miejscem wymiany informacji oraz miejscem kojarzenia właścicieli lasów z chcących prowadzić gospodarkę leśna w swoich lasach z firmami świadczącymi usługi w branży leśnej (Zakłady Usług Leśnych).

Na portalu dostępna jest mapa lasów wraz z ich opisem taksacyjnym, dział z aktualnościami oraz materiały do pobrania z którymi powinien zapoznać się każdy prywatny właściciel lasów. Dodatkowo udostępnione zostały elektroniczne wersje formularzy wniosków i inne dokumenty łącznie z wzorami wniosków związanych z dotacjami PROW.

Zalogowani użytkownicy mogą ponadto składać wnioski elektroniczne, np. o legalizację drewna a o ich akceptacji dowiedzą się przez portal.

Jak donosi dwutygodnik „Las Polski” pierwsze wymierne efekty funkcjonowania witryny są już widoczne a sama inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony właścicieli lasów prywatnych.

Pomysłodawcom witryny serdecznie gratulujemy.

Źródło:Las Polski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potwierdź, że nie jesteś botem wypełniając pole *