List Prezesa SLiWL do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Prezes Stowarzysznia Leśników i Właścicieli Lasów dr inż. Stefan Traczyk wystosował list do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi-Jana Krzysztofa Ardanowskiego w sprawie projektu “Kupuj świadomie-PRODUKT POLSKI”.

W liście skierowanym na ręce Pana Ministra Ardanowskiego, Prezes naszego Stowarzyszenia podkreślił, że ważnym elementem gospodarki leśnej prócz pozyskania drewna jest również tzw. działalność ubocza, polegająca na pozyskaniu produktów niedrzewnych tj. owoce leśne, grzyby, rośliny itp.

Prezes SLiWL wskazuje również, że branża leśna jest także źródłem ok. 400tys. miejsc pracy w zarówno w sektorze leśnym jak i w branży przetwórstwa surowców odnawialnych z nim zwiazanych. Traczyk w ww. liście przedstawił również wielkość prywatnych areałów leśnych w Polsce oraz potencjał z nim zwiazany, a także istnienie ewentuanych korzyści zarówno dla samych właścicieli lasów jak i dla Skarbu Państwa wynikajacych z powołania Izb Leśnych. Szczegółowe dane zostały przedstawione w ulotce dot. Izb Leśnych dołączonej do listu.

W związku z dużym potencjałem ubocznego użytkowania lasów w Polsce, Prezes Traczyk zaproponował rozszerzenie kampanii “Kupuj świadomie-PRODUKT POLSKI” także o produkty pochodzace z polskich lasów. 

Treść listu wraz z załącznikami jest dostępna poniżej. 

List do MRiRW

Ulotka 1Ulotka 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potwierdź, że nie jesteś botem wypełniając pole *