XII Ogólnopolski Hubertus Węgrowski im. prof. Jana Szyszko

Dnia 18 października br. mieliśmy zaszczyt, po raz kolejny, wziąć udział w Ogólnopolskim Hubertusie Węgrowskim im. prof. Jana Szyszko.

Uroczystość rozpoczęła się w łochowskim parku miejskim „Dębinka”, w którym odsłonięta została pamiątkowa tablica poświęcona pamięci pokoleń leśników gospodarujących w lasach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie w 100 rocznicę. W odsłonięciu wzięli udział Minister rolnictwa i leśnictwa Grzegorz Puda, Generalny Dyrektor Lasów Państwowych Andrzej Konieczny, przedstawiciele władz rządowych oraz samorządowych. Przy odsłonięciu wzięło udział wielu dyrektorów Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych wraz z Nadleśniczymi.

Po odsłonięciu udaliśmy się do Pałacu i Folwarku w Łochowie, gdzie odbyła się msza św. Poprzedziła ją parada św. Huberta z udziałem myśliwych, leśników, rolników oraz jeźdźców. Podczas mszy świętej oprawę muzyczną zapewnił Centralny Zespół Polskiego Związku Łowieckiego pod przewodnictwem Mieczysława Leśniczaka.

Po mszy świętej zostały wręczone nagrody im. prof. Jana Szyszko. Laureatami tejże nagrody była dwójka przedstawicieli Lasów Państwowych oraz telewizja TRWAM, która emitowała całą uroczystość.

Nasze Stowarzyszenie po uroczystości Hubertowskiej udało się złożyć kwiaty pod odsłoniętą tablicę aby oddać hołd wszystkim leśnikom, którzy mieli wkład w gospodarkę lasów na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie.

Link do transmisji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potwierdź, że nie jesteś botem wypełniając pole *