Pomysł Izb Leśnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Na stronach portalu „Monitor Leśny” pojawił się artykuł Tadeusza Ciura na temat Izb Leśnych. Bardzo nas cieszy, że temat ich powołania jest coraz szerzej dyskutowany i cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Autor w swoim artykule omawia ostatnie publikacje dotyczące Izb Leśnych w Polsce, dostrzegając zwiększone zainteresowanie mediów tym tematem w ostatnim czasie. Przypomina najważniejsze postulaty Stowarzyszenia Leśników i Właścicieli Lasów związane z powołaniem Izb Leśnych, czyli zwiększenie potencjału lasów prywatnych, poprawę zarządzania nimi, a także zwiększenie dochodów państwa i właścicieli.

Autor jest krytyczny w kwestii możliwej organizacji Izb, co jednak jest dobrym punkt do kontynuacji dyskusji o całościowej i najlepszej wizji organizacji polskich właścicieli lasów. Zajmują one przecież prawie 20 proc. powierzchni leśnej w Polsce, a do dziś nie mają swojej reprezentacji. Dobrze, że dyskusja o przyszłości lasów prywatnych się toczy i mamy nadzieję, że będzie tak dalej – dla dobra polskich lasów. 

Czytaj całość:

https://www.forest-monitor.com/pl/polskie-izby-lesne-projekt-pod-lasy-panstwowe-4/?fbclid=IwAR3TWXhbM2KqjH-flmFiW2BU6tg4YblVTwcuGCt5BJMJCDe0eVR1A1qTwhc

DR

Fot. eagleway.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potwierdź, że nie jesteś botem wypełniając pole *